e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

Bülten Aboneliği

placeholder
Yan 1-6
Yan 1-5
Yan 1-4
Yan 1-3
Yan 1-2
Yan 1-1

Anket

Kabala İlmine nasıl ulaştınız?

Sonuçları Gör

Facebook

placeholder
Yan 2-1
Yan 2-2
Yan 2-3
Ana Sayfa > Yazılar > Bildirimler > SANAL GRUP TÜZÜĞÜ

SANAL GRUP TÜZÜĞÜ

Bu belge günümüzde internet üzerinden Kabala İlmini çalışan ve yine internet üzerinden bağ kurmaya gayret eden tüm dostların daha sağlıklı ilerlemesi niyetiyle oluşturulmuştur. İnternet üzerinden çalışan tüm dostlarımız için daha belirgin bir çalışma çerçevesi oluşturmak gerçek amacımızdır. Fakat asıl amaç fiziksel dünyamızın koşulu olan fiziksel bir grup kurmak veya fiziksel buluşmalarımızı sıklıkla gerçekleştirmektir.

Kimler Sanal Gruba Dahildir

1.    Eğitim Merkezlerimiz üzerinden temel dersleri almış herkes. Bu eğitimi online veya arşivden edinmiş olmak arasında herhangi bir fark yoktur.

2.    Kendi dilinde eğitim merkezi çalışması olmayıp sitelerimizde bulunan makale ve kitapları edinip belirli bir temel edinmiş herkes.

3.    İnternet üzerinden veya basılı olarak yayınlanmış kitapları okumuş ve grupla bağ kurmayı isteyen herkes.

4.    Grupla beraber çalışan dostların ilişkide olduğu ve gelmesini uygun gördüğü herkes.

5.    Cinsiyet ayrımı yoktur. Fakat manevi çalışmanın doğası gereği erkekler kendi aralarında sadece erkeklere özel çalışmalar düzenleyebilir.

6.    Sanal veya fiziksel gruplardan ayrılmış tekrar bağ kurmak isteyen herkes.

7.    Grubun veya gruptaki kişilerin çalışmasını alaya alan, sabote etmeye çalışan kimselere asla yer verilmez.

8.    Aşağıda belirtilen tüzüklere uyan herkes “Sanal Grup” çerçevesindedir.

Temel Kurallar

1.    Hiçbir kimse kendisini bir başkasından daha üstün görmemelidir ve göremez. Kişinin kaç yıl çalıştığı grupdaki pozisyonunu belirleyen bir etken değildir. Grup manevi yolda birbiriyle eşit düzeyde olduğunu düşünen kişilerden oluşur.

2.    Hiçbir kimse bir başkasına kişisel olarak asla görev dayatmamalıdır.

3.    Her ruhun kendine has bir özgünlüğü bulunduğunu öğrendiğimizden dostların içsel halleri üzerine yorum ve değerlendirme yapmak son derece yanlıştır. Bu konuda yorum ve değerlendirme yapan dostlar önemle uyarılmalıdır.

4.    Hiçbir kimse bir başkası hakkında temelsiz iftiralarda bulunamaz. Olumsuz olduğu düşünülen yani toplum tarafından ayıplanan alışkanlık veya davranışlar varsa öncelikle bizzat söz konusu kişiyle konu medeni bir şekilde konuşulmalıdır. Bu konuşmadan bir sonuç alınamazsa ilgili grubun koordinatörleri bilgilendirilmelidir. Bu bildirimden sonra ilgili koordinatör konuyu grup ortamında dile getirip çözüm yolunu grupla beraber netleştirir.

5.    Bir başkasının özel hayatı manevi çalışmamızın konusu olmadığından aramızda “dedikodu” niteliğinde konuşmalar yasaktır. Böyle bir konuşmaya muhatap olan kişi, konuşmayı yapan kişi veya kişileri önemle uyarıp bu diyalogu terk edebilir. Buna rağmen bu konuda telkine maruz kalıyorsa ilgili koordinatörleri bilgilendirebilir.

6.   Manevi konuların dışındaki çalışmalar için bir araya gelmiyoruz.

7.    Hiçbir dost bir başka dostunu hiçbir konuda baskı altına almamalı ve hiçbir konuda ısrarcı olmamalıdır.

Çalışma Şartları, Görevler, Sorumluluklar

1.    Kişi günde en az bir saat sabah derslerini dinlemelidir. Sabah derslerini online dinleyemiyor veya dinlemek istemiyorsa arşivden takip edebilir.

2.    Ayda en az iki defa online “Dostların Toplantısına” katılmalıdır. Zamanları müsait olmayan dostların arşivden tüm toplantıları takip etmesi önemle tavsiye edilir.

3.    Ayda en az iki defa online “Çalıştay Toplantılarına” katılmalıdır. Zamanları müsait olmayan dostların arşivden tüm toplantıları takip etmesi önemle tavsiye edilir.

4.    Kişi haftalık olarak en az bir saat “Paylaşım Çalışmalarına” dahil olmalıdır. Paylaşım çalışmalarına dahil olmak kişiyi yolda tutan en önemli etkenlerdendir. Daha ayrıntılı açıklamaları ve Paylaşım Çalışmalarının şartlarını ilgili koordinatörlere mutlaka sorunuz. Kişisel ve programsız yapılan paylaşım çalışmaları Bney Baruh’a atfedilemez ve grup çalışması olarak tanımlanamaz.

5.    Paylaşım Çalışmalarında gerekli görüldüğü zaman kullanılan paraların kaynağı olan Maaser ödemeleri sanal grup için zorunlu değildir. Bu konuda destek olmak isteyen kişiler yine ilgili koordinatörlerle iletişime geçebilir.

Sanal Ortamlarda Grup İçinde Paylaşım İçerikleri

1.    Hiçbir şekilde dini, politik, felsefi ve farklı metotlar üzerine tartışmalar yapmak grubun bağ kurma konusu olmadığı gibi deneyimle öğrendik ki bu tip diyaloglar asla grubun gelişimine katkı sunmadığından dolayı reddedilir. Kişinin bu tip konularda tartışma ve paylaşım isteği varsa farklı gruplarda bunu gerçekleştirebilir.

2.    Paylaşım konularımız sadece ve sadece büyük zahmetlerle ulaştığımız Kabala Bilgeliği hakkındadır.

3.    Grup içi gelişmeler, önemli haber ve duyurular Sviva Tova sitesinde yer aldığı gibi bu tip bildirimler Sanal Ortamlarda da paylaşılabilinir.

4.    Önemli bir sorunu olan dostumuz sorunuyla ilgili tüm gruptan kendisinin düşünülmesini talep edebilir. Hocalarımızdan da öğrendik ki birbirimizi düşünmek son derece etkili bir eylemdir.

5.    Kişinin her zaman grubun hissiyatını yükselteceğine inandığı paylaşımları yapmayı kendisine görev edinmesi arzulanan ve özlemlenen bir karakterdir. Bu tip paylaşımlarda asla bir kısıtlama yoktur.

6.    Bağımızı güçlendirmeye yönelik sanal ortamlarda oyunlar organize edebiliriz. Temel olan nokta birbirimizi hissetmek ve her zaman aynı amaca yönelmiş bir aile olduğumuzu hatırlamak.

Kişisel Bilgilerin Paylaşım Konusu

1.    Bney Baruh olarak kimseden kişisel bilgilerini (Adres, telefon, medeni durum, mesleki ve iş bilgileri vesaire) talep etmeyiz.

2.    Kişisel bilgilerin paylaşılması tamamen kişilerin özgür iradesine kalmış bir konudur. Kimse kişisel bilgilerini paylaşmak zorunda değildir.

3.    Kişiler kendi aralarında yaşadıkları özel ilişki ve diyaloglardan doğan olumsuz sonuçları Bney Baruh’a atfedemez.

4.    Herkes dilediği kadar bağ kurma çalışmalarına dahil olabilir. Konferanslar, kongreler, piknikler, buluşmalar vesaire. Kimse bu konuda baskı altına alınamaz.

5.    Dileyen herkes sanal ortamlarda “Rumuz” veya “Takma Adlar” kullanabilir. Bu konuda kimse eleştirilemez.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
15 - 0,104