e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Elleri Kaldırmak

Not 41

Kutsallıklarınızın ellerini kaldırın ve Efendi’yi kutsayın” yazılıdır. Ayrıca, bir dua elleri kaldırarak olur, “Ve oldu ki Musa ellerini kaldırdığında İsrail galip geldi” yazıldığı gibi.

Elleri kaldırmak “teslimiyet” olarak kabul edilir, çünkü kişi istediklerini elde edemediğini görünce ellerini kaldırır ve burada kendi elleriyle hiçbir şey başaramayacağını söyler.

Bu nedenle, Yaradan’a dua ederken ellerimizi kaldırmalıyız, (Mezmurlar 63: 5), “Senin adında ellerimi kaldıracağım”, yazıldığı gibi, ki sadece Yaradan kişiye yardım edebilir.

Aynı şekilde, kutsamada, kişi ellerini kaldırır ve Yaradan’ı ona verdiği her şey için kutsar, çünkü kendisi için, o her şeyden acizdir ve sadece Yaradan ona vermiştir, bu yüzden Yaradan’a ona vermiş olduğu her şey için minnettardır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
21 - 0,561