e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Baruh Halevi Aşlag (Rabaş) > Kabala Kütüphanesi > Makaleler > Senin Korkun ve Dehşetin Yeryüzündeki Tüm Hayvanların Üzerinde Olacak

Senin Korkun ve Dehşetin Yeryüzündeki Tüm Hayvanların Üzerinde Olacak

Not 11

”Senin korkun ve dehşetin yeryüzündeki tüm hayvanların üzerinde olacak” RASHI şöyle yorumlar “bir günlük bir bebek hayatta olduğu sürece, onu farelerden korumaya gerek yoktur. Bashan Kralı Og öldüğünde, onun korunması gerekir” (Sanhedrin 98).

Canlılık, eğilime karşı tüm savaşın sadece bir kişiye, bu dünyada bedensel meselelerde canlılık olduğunu göstermesi anlamına gelir. Bir sonraki dünyayla ödüllendirilmek için onları bırakmaya değer olmadığını savunur. Bir kişi ödüllendirildiğinde, tüm bedensel hayvanlar ondan önce iptal edilmiş olur, çünkü tüm bedensel canlılık alma arzusuyla ilgilidir, ancak bir kişi ihsan etme arzusunda yürümeyle ödüllendirildiğinde, doğal olarak iptal edilirler.

Alma arzusuna “ölüm” ve ihsan etme arzusuna “yaşam” denilmesi kuraldır, çünkü o Yaşamların Yaşam’ına yapışmıştır. Dolayısıyla, bir kişi ihsan etme yollarında yürümeyle ödüllendirilirse, hala bir bebek olmasına rağmen, yine de canlı olarak kabul edilir ve yeryüzünün hayvanları ondan önce teslim olur, yani tüm kötü hayvanlar alma arzusuna bağlı canlılıktır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,277