e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Tövbenin İki Çeşidi

Not 204

1) Uygulamada tövbe. Bu, doğru bir şekilde Tora ve Mitzvot [emirler] ile meşgul olmanın ve onları öğrenmenin uygulaması anlamına gelen, kişinin tüm uygulamalara uymaya çalıştığı anlamına gelir.

Tövbe etmek, kişinin tövbe etmeden önce hala tüm Mitzvot’u olması gerektiği gibi uygulamadığı anlamına gelir. Fakat tövbe ettikten sonra, kişi Tora ve Mitzvot’un tamamını olması gerektiği gibi uygular. Ancak, tüm bunlar sadece uygulamadadır. Tora ve Mitzvot’un niyetinde kişi hala tövbe etmemiştir.

2) Niyette tövbe. Bu, kişinin niyetinde tövbe etmeden önce amacının ödül almak olduğu anlamına gelir. Kişi daha önce sahip olduğu amaçtan pişmandır ve şimdi ödül almak için değil sadece ihsan etmek için her şeyi yapar.

Sonuç olarak, bir uygulama herkese ifşa olduğu için Tora ve Mitzvot’u pratikte uygulamak adına ifşa olmuş bir çalışma ve amaç insanlardan saklı olduğu için gizlenmiş olan niyette bir çalışma vardır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,314