e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Uyanış – 1

Not 161

Her dindar kişinin, Yahudi olma konusunda canlılık hissettiği yerde, yukarıdan bir uyanış yaşadığı bir anı veya zamanı vardır.

Genel olarak, bir kişi Keduşa [kutsallık]’ın lütfuna sahip olmadığı birçok safhada bulunur ve bazen de dünyada Keduşa’nın olduğunu tamamen unutur. Hatırladığında dahi, bu sadece yetiştirilmesi nedeniyledir, yani alışkanlık anlamına gelir, örneğin haz üzerindeki kutsamaları kutsadığında. Bazen kiminle konuştuğunu ya da söylediklerini dahi hissetmez ve söylediği kutsama sadece alışkanlıktandır.

Yine de bazen hayatta, bir kişi, Keduşa’da canlılık hisseder. Bu, kısa bir süre için olabilir, örneğin yukarıdan bir uyanışla kendisine gelen Keduşa’nın lezzet hissinin bir dakikası gibi ve bir kişi bundan bir zamanlar uyanışa sahip olduğu bir Reşimo (hatırlama) uyandırabilir.

Bu nedenle buradan her insanın içinde bir Reşimo olduğu ve bu Reşimo’nun kalp anlamına gelen Kli [kap] içerdiği ve bununla bir kişinin aşağıdan bir uyanış yapabileceği sonucu çıkar.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,281