e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Michael Laitman > Kabala Kütüphanesi > Korona Virüsü > Koronavirüs Realiteyi Değiştiriyor, Bölüm 10

Koronavirüs Realiteyi Değiştiriyor, Bölüm 10

Koronavirüsü Yenmek İçin Ne Gerekiyor

Soru: Bir Kabalist olarak, bizi bekleyen darbeleri görüyor musunuz, yani on Mısır vebası yani tüm insanlığın egoizmi üzerinde on darbe midir? Önümüzde ne var?

Cevap: On darbenin hepsinden geçmek zorunda değiliz. Geçmişte bu darbelerden zaten geçtik ve bu nedenle, bugün Mısır’daki kadar güçlü olamazlar.

İleri gitmesi için keskin bir çubukla dürtülen eşek gibi iğnelenmek için sadece birkaç ciddi imaya ihtiyacımız var. Doğru bir şekilde ilerlemek için bu teşvike ihtiyacımız var.

Umuyorum ki açıklamalarımıza ek olarak belki bu virüs yeterli olacaktır. İnsanlığın bir şekilde doğru sonuçları çıkarabilmesi oldukça mümkündür.

Burada çoğu şey hükümetlere bağlıdır. Bu konuda ciddi düşünmeye başlayan ilk onlardır çünkü virüs tüm ekonomiyi etkilemektedir.

Soru: Hükümetlere ne tavsiye edersiniz?

Cevap: Onlara daha akıllı olmalarını ve insanlığın gelişiminin ellerinde olmadığını anlamalarını tavsiye ederim; bu yüzden Kabalistlerin söylediklerini dinlemeliler.

Soru: Ya şimdi evde karantinada oturan insanlar? Onlar ne yapmalılar?

Cevap: İnsanların, olumlu ilişkilerin bizi iyiliğe ve esenliğe yönlendirebilecek en iyi, en kesin ve tek ilaç olduğunu anlamalarını diliyorum.

Soru: Başka bir deyişle evde kalan insanlar, doğanın gelişim planının aramızdaki doğru bağlarda olduğunu anlamalıdırlar. Her düzeyde sorun ve felaketler yaratan, doğadır. Ve bizden gerekli olan tek şey karşılıklı bir tepkidir. Bir tepki varsa, problemler azalır; tepki yoksa, sorunlar ve basınç artar. Doğru bir şekilde anladım mı?

Cevap: Evet. Duygularımızla birbirimize iyi bir şekilde yaklaşmalıyız, hepsi bu. Bu konuda hepimize iyi şanslar!

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,283