e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

123- Onun Boşanması ve Elini Vermesi Bir Gibi

Duydum; ADMOR’un (Baal HaSulam) Hatırası,

Eynayim’deki (gözlerdeki) “Alçak Hey” konusu; Masah (perde) ve bir örtü gözlerinin üzerine yerleştirilmiş anlamındadır. Gözlerin anlamı, kişi gizli İlahi Takdir’i gördüğü zaman, İlahi Takdir’i görmek anlamındadır.

Deneyimlemek, kişi her iki şekilde de karar veremez, o Yaradan’ın iradesini ve RAV’ın niyetini açıklayamaz anlamına gelir. Kişi canı gonulden çalışmasina rağmen, canıgönülden yaptıgı bu çalışma dogru calısmamı yanlıs calısma mı ( olan yerde mi ya da tersi yerde mi )Hocasının/Rav ın ve yaradanın görüşlerine uygun mu değil mi karar veremez.

Karar vermek için, kişi çabasına eklıcek eylemi secer. Bunun anlamı, kişi şu çizgiye göre çalışmalı; kişinin yapması gereken her şey çaba göstermektir, başka bir şey değil. Bu nedenle, kişinin eylemlerinden, düşüncelerinden ve sözlerinden şüphe etmesine yer yoktur ve daima çabasını arttırması gerekir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,343