e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Yehuda Halevi Aşlag (Baal HaSulam) > Kabala Kütüphanesi > Şamati (Duydum) Makaleleri > 234- Tora’nın Sözlerden Vaz Geçen ve Çene Çalmakla Meşgul Olan

234- Tora’nın Sözlerden Vaz Geçen ve Çene Çalmakla Meşgul Olan

Gazze Yolunda, 1 Adar, 1940

“Kim Tora’nın sözlerinden vazgeçer ve çene çalmakla meşgul olursa, çalı ateşinin koru ile beslenir.” Bunun anlamı şudur ki kişi Tora (manevi çalışma-ışık) ile meşgul olduğunda ve bunu bırakmadığında, Tora onun için kötü eğilimi alev alev yakan bir ateş olarak kabul edilir ve kişi böylece çalışmasına devam edebilir. Ama eğer, yeni başlamış olsa bile, çalışmasının ortasında durursa Tora (manevi çalışma-ışık) onun için çalı ateşinin koruna benzer. Bunun anlamı şudur; artık kötü eğilimi yakamaz ve onun için çalışmanın tadı kaçmıştır ve çalışmasından vazgeçmek zorundadır. Dolayısıyla, çalışmasına tekrar döndüğünde, bir daha asla çalışmayı ortada kesmemesi gerektiğine dikkat etmelidir. Ve gelecek için vereceği bu karar sayesinde Tora’nın (manevi çalışma-ışık) alev alev yanan ateşi yeniden canlanacaktır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,269