e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Yehuda Halevi Aşlag (Baal HaSulam) > Kabala Kütüphanesi > Şamati (Duydum) Makaleleri > 116 – Neden Sevaplar’ın Niyet Gerektirmediğini Söylemiştir

116 – Neden Sevaplar’ın Niyet Gerektirmediğini Söylemiştir

Duydum

“Sevaplar, niyet gerektirmez” ve “bir sevabın ödülü bu dünyada değildir.” Bu demektir ki, Sevaplar niyet gerektirmez diyen kişi, Sevabın ödülünün bu dünyada olmadığına inanır. Niyet, sevabın tadı ve sebebidir. Bu sevabın gerçek ödülüdür.

Eğer kişi sevabın tadını alır ve onun mantığını anlarsa, daha büyük bir ödüle ihtiyacı kalmaz. Böylece Sevaplar niyet gerektirmediğinden ve kişi Sevaptan bir tat hissetmediği ve onda bir mantık bulmadığından Sevabın ödülü hiçbir şekilde bu dünyada değildir.

Öyle anlaşılıyor ki, eğer kişi hiç niyet edinmediği bir aşamadaysa, o zaman kişi Sevabın ödülünün bu dünyada olmadığı bir aşamadadır. Sevabın tadı ve mantığı, onun ödülüdür ve eğer kişi sahip değilse,  kesinlikle bu dünyada Sevap için bir ödül almaz.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,288