e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Yehuda Halevi Aşlag (Baal HaSulam) > Kabala Kütüphanesi > Şamati (Duydum) Makaleleri > 88- Tüm Çalışma Sadece İki Yolun Olduğu Yerdedir

88- Tüm Çalışma Sadece İki Yolun Olduğu Yerdedir

Şabat Beşalah´dan Sonra Duydum, 24 Ocak, 1948

Tüm çalışma sadece iki yolun olduğu yerdedir, yazıldığı üzere “Ve onlarla yaşasın ve onlarla ölmesin. Ve, ‘Ölmelidir, ama ihlal etmemelidir’ konusu sadece üç Mitsvot için geçerlidir: Putperestlik, kan dökmek ve ensest.” Ve yine de biz ilk Hasadim’lerin olumlu olan için de hayatlarını verdiklerine rastlarız.

Ve biz tüm çalışma ve çabanın yalnızca Tora´yı yerine getirmek için olduğunu bilmeliyiz. Beden, Tora´nın koşullarını kabul etmediği zaman kişi ağır bir yük hisseder. Fakat eğer kişi ödüllenirse ve Tora´nın korumasına layık olursa, o zaman Yaradan´a hizmette hiçbir yük hissetmez. Bunun nedeni Tora´nın onu korumasındandır, yazıldığı üzere, “Kişinin ruhu ona yol gösterir.”

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,285