e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

246- Şans Hakkında Bir Açıklama

Sivat’ın 7’sinde duydum

“Şans” kelimesi, aklın üstünde olan bir şey anlamına gelir. Şöyle ki, bunun falan filan şekilde  olması mantıklı olsa bile, kişinin şansı buna  neden olmuştur.

Bundan şu yazılanı anlayacağız, “Oğullar, yaşamak ve beslenmek liyakate değil, şansa bağlıdır.” Tüm etkilerin esasen “sol çizgi” diye adlandırılan Hohma’dan geldiği bilinmektedir. Bu nedenle, özellikle sol çizgiden genişlemelidir. Buna “liyakat yoluyla” denir. Ancak yine de buradan genişleyen tek şey karanlıktır.

Aksine, bu, tam olarak Hohma’nın GAR’dan VAK’a düştüğü yerden, orta çizgiden gelir ve orada zaten Hirik’in noktası vardır. Hohma’nın sol çizgiden genişlemesi gerektiğinin mantıklı olmasına rağmen, Hohma tam olarak buradan genişler. Yine de bu bir nizam değildir. Bunun yerine, Hohma, özellikle Hohma’nın azaldığı yerden, orta çizgiden genişler.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,275