e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

Yeni Dünya Rehberi

Neden Karşılıklı Sorumluluk Küresel Krizi Aşmanın Anahtarı

Neden dünya nüfusunun %1’i zenginliğin %40’ı na sahip? Neden tüm dünyada eğitim sistemleri mutsuz, kötü eğitilmiş çocuklar üretiyor? Neden açlık var? Neden dünyada herkese yetecek kadar yiyecek varken gıda fiyatları artıyor? Neden dünyada hala insan onuru ve sosyal adeletin olmadığı ülkeler var? Bu yanlışlar ne zaman ve nasıl düzeltilecek?

2011 yılında, bu sorular dünyanın bir çok yerinde milyonlarca insanın kalbindeydi. Sosyal adelet hepimizin etrafında birleşebilceği bir talep oldu. Hepimiz kendimizi güvende hissedebileceğimiz, komşularımıza güvenebileceğimiz ve çocuklarımızın geleceğini garanti altına alabileceğimiz bir toplum özlemindeyiz. Böyle bir toplumda herkes herkesin karşılıklı sorumluluk duygusuyla iyiliğini düşünürse toplumsal refah artar.

Tüm zorluklara rağmen biz değişimin mümkün ve bunun içinde bir yol bulabileceğimize inanıyoruz. Bu yüzden elinizde tuttuğunuz bu kitap olumlu ve iyimser bir kitap.

Sayfa Sayısı: 159

ISBN: 6054745128

Yayınevi: Alter Yayıncılık

Tüm kitapçılarda ve Kitap Satış Sitelerin’den temin edebilirsiniz.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,080