e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ
Ana Sayfa > Günlük Kabala Dersi

Günlük Kabala Dersi

Günlük Kabala Dersi Nedir?

Günlük Kabala Dersi Nedir?

Günlük Kabala Dersi otantik Kabalistik kaynaklara dayanarak ve Kabala öğrencilerinin ve Kabala TVizleyicilerinin canlı katılımı ile Dr. Michael Laitman tarafından verilmektedir. Canlı ders programı şöyledir: Her gün İsrail saati ile sabah 03:00’da başlayıp 06:00’da sona ermektedir. Diğer teknik ayrıntılar için Canlı Yayın sayfasını ziyaret ediniz.

Günlük Kabala Dersi Kimin İçindir?

Günlük Kabala Dersi Kimin İçindir?

Eğer bir kişi bu bilgeliğe yeni ise, önce bir giriş derslerini alması veya giriş materyalleri ve çalışmalarını yapması önerilir. Kabala Bilgeliğinde bir kural vardır: “Kişinin ruhu ona öğretir”. Bu şu anlama gelir; kişi kendisine doğru gelen yere doğru arzusunu takip eder.

Günlük Kabala Dersinin Amacı Nedir?

Günlük Kabala Dersinin Amacı Nedir?

Saran Işığı çekmek için bugün en güçlü mevcut araç, günlük Kabala dersleridir. Bunun sebebi, derste, manevi ilerleme için aynı yerde ve aynı anda üç anlama ihtiyaç duyulur. Bunlar: Otantik Kabala kaynakları, kişinin, onlar için Saran Işığı çekmesine imkan sağlamak niyetiyle özellikle yazılmıştır; Hoca – Manevi yolun önemli safhalarında bulunmuş olan ve bunun aracılığıyla öğrencilere rehberlik edebilen, edinim sahibi Kabalist; Grup - manevi yola uyandırılmış ve dünyanın farklı bölgelerinden farklı dildeki aynı anda çalışan dünya çapındaki insanların ağı (Dünya Kabı olarak kabul edilir, maneviyatı edinmek için tüm dünya çapındaki ‘kap’)

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
28 - 0,087