e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ
Ana Sayfa > Kabala Müziği

Kabala Müziği

Kabala’dan Esinlenen Müzikler

Kabala’dan Esinlenen Müzikler

Seth Breitman Kabala kitapları yalnızca bir kişi hakkında bahsederler. Yolculuğun her bir adımı bu kitapların içindedir. Bu adımlardan giderken, ben bazılarını şarkılarla aktarmaya çalıştım. Tek kaygım şarkıların çok taze gelmesiydi. --Seth

Baal HaSulam’ın Melodileri

Baal HaSulam’ın Melodileri

Baal HaSulam – büyük 20. Yüzyıl Kabalisti – kendisinin manevi edinimlerinin ifadeleri olarak şarkılar yazdı ve melodiler besteledi. Onun müziği bize direkt olarak manevi dünyalardan gelir ve bir Kabalistin maneviyat ile irtibata geçmesiyle deneyimlediği yükseliş ve düşüşler ile derin bir duygusal bağ içerisindedir.

Kabala Müziği

Kabala Müziği

Kabala Müziği şunları içerir: Baal Hasulam’ın melodileri – 20. yüzyılın büyük Kabalisti Yehuda Aşlag’ın (Baal Hasulam), otantik Kabalistik müziği Kabaladan esinlenmiş müzik – Bu sitedeki Kabala materyallerinden esinlenilmiş müzik, Zohar ve Baal Hasulam, Rabash ve Dr. Laitman’ın metinleri, Bnei Baruch öğrencileri tarafından esinlenilmiş. Kabalistik Müzik nedir? –Kabalistik müziğin ne olduğunu açıklayan videolar ve makaleler.

Kabalistik Müzik Nedir

Kabalistik Müzik Nedir

Kabala'nın özü bir gizlilik kılıfına sarılıdır, ancak Kabala'ya olan merak her zaman olmuştur. Efsanelere göre, Kabala'yı bilen ve sırlarının ustası olan hem dünyamızı hem de dünyamızı etkileyen dünyaları yönetebilir, geçmişi, anı ve geleceği açığa çıkartabilir. Kabala evrenin yapısının ilmidir, manevi dünyaların gelişiminin yasalarının ve insanoğlunun varlığının sebebinin. Kabala insan arzularının çevremize olan etkisinin ilmidir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
30 - 0,102