e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ
Ana Sayfa > Tabiat ve İnsanlık > Enkaz, Kanada’ya Yüzüyor

Enkaz, Kanada’ya Yüzüyor

Kanada’da İngiliz Kolombiyası vatandaşları yakında kıyılarına vuracak büyük bir “çöp dalgasına” hazırlanıyorlar. Japonya’da deprem ve tsunami sonrası Kaliforniya toprakları kadar bir alanı örtecek büyüklükteki enkaz birikintisi okyanusa karıştı ve şimdi Kuzey Amerika kıtasına doğru hareket ediyor.

Yakında Kanadalılar Japonya’dan yüzen enkazı kaldırmak gibi büyük bir sorun ile karşı karşıya kalacaklar. Bu büyük felaketle beraber oluşan toksik atıklar ve oluşumlar ve ölenlerin cesetleri de kıyıya vurabilir. Uluslararası Pasifik Araştırma Merkezi’nden alınan habere göre Washington Eyaleti kıyısında zaten bazı enkazlar görüldü ve Kanada’da Tofino tatil beldesinde üzerinde Japonca karakterler olan şişeler bulunuyor.

Ecocollaps.ru’ ya göre, Tofino Belediye Başkanı Perry Smank “10 dakika içinde kıyılarımızda son dört yıl boyunca dalgaların kıyıya vurduğu çöplerin toplamından daha fazla çöp saydım ve bu durum bizim için güçlü bir endişe kaynağı.” dedi. Kent yetkilileri bu enkazların kaldırabileceği bir yerleri bile yokken sahili temizlemeye yetecek kadar kaynaklarının da olmadığını vurguluyorlar. Belediye Başkanı “Sanırım, en kötü senaryoya göre hazırlanmak gerek!” dedi.

Kuzey enlemlerinde yer alan, sakin ve ölçülü bir hayat süren Kanada’nın dünyanın diğer ucundaki bir felaket ile bağlantısı olamaz diye düşünebilirsiniz. Ancak gerçekte bir ülkeyi küçük ya da büyük ölçüde sarsan olaylar başkalarının hayatlarına yansıyabiliyor.

28.12. 2011

İgor Tomilov

“Global Dünya” İnternet Gazetesi

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,080