e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Asla Bitmeyen Mucize

aslabitmeyenmucize 1Michael ARSHAVSKY

Uzun zaman önce, çok uzaklarda tılsımlı bir ormanda genç sihirbazlar için bir okul varmış. Çoğu okullar gibi öğrencileri ve öğretmenleri, ev ödevleri ve tatilleri vardı. Fakat bu okul tüm diğer okullardan farklıydı çünkü yıl sonunda öğrencilerin öğrendiklerini gösterdikleri büyük bir sihir gösterisi olurdu.

Arthur, birinci sınıf öğrencilerinden biriydi. Muhteşem bir espri anlayışı vardı ve tüm arkadaşlarını güldürmekten keyif alırdı.

Arthur şovu için çok özel bir sihir oyunu icat etti. Sıradan bir uçan yatak veya hiç bitmeyen şeker çubuğu değildi bu; Arthur sihirli bir dilek halısı icat etti. Oyunu gerçekleştirmek için, bir çocuğun halının üstünde durması, iki kere zıplaması ve sihirli “Click-Clack” sözlerini söylemesi gerekiyordu. Sonra hemen çocuğun dileği gerçek olurdu. Fakat ne yazık ki sihir sadece bir dakika sürerdi zira Arthur hala birinci sınıf öğrencisiydi.

Sihirli gösteri öncesi, Arthur yakındaki Ana okulunda icadı için pratik yapmayı kararlaştırdı. Her çocuğu, ayrı ayrı halının üstüne gelip, bir dilek dilemeleri için davet etti. Bütün çocuklar sihirli halıya hücum ettiler. Ama sınıfın en küçüğü, ufaklık Nick halıya ilk ulaşan kişi oldu. Nick halının üstünde durup iki kere zıpladı. Sonra, o sihirli “Click-Clack” kelimelerini dillendirdi ve yüksek sesle çığlık attı. “Büyük olmak istiyorum, herkesten büyük!”

Nick, aniden büyümeye başladı. Sınıf büyük bir şaşkınlıkla izliyordu. Önce sınıftaki herkesten, sonra Arthur’dan, sonra öğretmenden daha uzun olmaya başladı ve en son başı tavana değdi. İsteğini dilerken elbiselerini hesaba katmamıştı ve elbiseleri hala çok küçüktü. Pantolonu yırtılmıştı devamında gömleği ve hatta sandaletindeki kayışlar yırtıldı ve her yöne dağıldı.aslabitmeyenmucize 2

Kızlar kıkır kıkır gülmeye başladılar. Erkekler gülmekten kırıldılar. Hatta öğretmen kendini gülmekten alıkoyamıyordu. Fakat bir dakika sonra, sihir de sona erdi; Nick önceki haline geri döndü ve küçük elbiseleri de düzeldi.

Halının üstüne gelme sırası Jessica’nındı. İki kez zıpladı ve sihirli “Click-Clack” kelimelerini söyledi. Aniden donup kaldı. Aklından bir sürü dilek geçiyor fakat hangisini seçeceğini bilemiyordu. “Oyuncak bir bebek! Yo, bir çikolata kalıbı! Oyuncak bir araba olabilir mi? Hayır, bu erkek çocuklar için. Yeni bir elbise! Hayır annem zaten yeni bir elbise alacak, zaten bir dakika içinde yok olacak. Ne seçmeliyim?”

Aniden, cansız hayvanlarla dolu rafa gözünü dikerek baktı ve bir keresinde bütün bu hayvanların canlı olmalarını hayal ettiğini hatırladı. Bu anı diğer tüm dilekleri bir kenara itti ve sihirli halı, hayvanları yaşama getirmeye başladı.

Oda kanat çarpma sesleriyle doldu aniden ve kuşlar gagalarını cama vurarak kaçmaya çalışıyorlardı. Kediler miyavlayarak kuşları kovalıyorlardı. Havlayan köpekler kedileri kovaladılar ve ayı yavruları yerde yuvarlanarak birbirlerine hırıltılar çıkarıyorlardı.

Çocuklar korkuyla öğretmenin etrafında toplanırken, Arthur koşturup pencereyi açtı. Kuşlar anında pencereden uçtular; kediler kuşların arkasından atladılar; köpekler kedilerden sonra koşturdular ve ayı yavruları hep birlikte yuvarlandılar. Sonunda bir dakika geçti ve tüm hayvanlar tekrar oyuncak haline döndüler.

Birinin tekrar sihirli halıya gelip yeltenmesine kadar birkaç dakika geçti. Derken Alex adlı çocuğun aklına bir fikir geldi. Sabahtan beri çok fena diş ağrısı çeken arkadaşı Pete geldi aklına. Pete, evden getirdiği elmayı dahi yiyemiyordu. Alex adımlayarak sihirli halının üzerine geldi. İki defa zıplayıp, “Click-Clack” dedi! “Pete’nin diş ağrısının geçmesini istiyorum.”

Bir anda herkes Pete’nin keyifli gülüşünü duydu. “Teşekkür Ederim, Alex!” dedi Pete, “haydi elmamı paylaşalım.”

aslabitmeyenmucize 3Bu sırada, öğrenciler öğle yemeği için Kafeteryaya çağrıldı ve sihir oyunu sona erdi. Arthur, halısını toplayıp çocukların ardından yürüdü. Pete’nin diş ağrısının bir dakika içinde başlayacağını biliyordu ve onu rahatlatmanın bir yolunu bulmalıydı. Fakat yanılıyordu! Arthur hayretler içindeydi, Pete gülmeye ve elmasını yemeye devam ediyordu

Arthur bu sihir hakkında uzun süre düşünüp zaman harcadı. Sihir bir dakika içinde neden sona ermedi? Nedenini bulamayınca, sihirler hakkında çok bilge olan bir öğretmene sormaya karar verdi. Bilge öğretmen, Arthur’un hikayesini dikkatle dinledi ve tüm içtenliğiyle gülümsedi. Arthur’un saçlarını şefkatle okşayıp, Arthur’un asla unutmayacağı şu cümleyi dile getirdi:

Aklında tut küçük dostum, başkaları için yapılan sihir (iyilik) ASLA sona ermez.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
23 - 0,286