e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

48. Mektup

1927, Londra

Öğrencilerime, Yaradan onlarla olsun,

Bütün mektuplarınızı aldım, … aşağılanmasıyla ilgili olarak acısını ve ıstırabını paylaştığıma ve onu desteklediğime inanmalı. Bilmeli ki, kendinden daha fazla onun acısını hissediyorum.

Eğer kendini güçlendirir ve dürüstlükle, “Yaradan bana acı verenlere izin verir,” diyerek Yaradan’ın hizmetkârı gibi hareket ederse, Yaradan onu iki misli yüceltir. Kendini bunda güçlendirmesini tavsiye ederim, bu ona her şekilde yardım edecektir.

Mektubu ve Tora sözlerini dostlara gösterip gösteremeyeceğini sormasıyla ilgili, “Sen yalnızca neşe içinde olacaksın,” elbette onu tüm dostlara gösterebilir.

Mumu yansın, …’ın mektubunda bu konuda yapmasını istediğim şeyi yerine getirmeye zaten başladığını görmekten memnun oldum.

Ve …’nın evime gelmenin haricinde başka bir yol göremediğini yazmasıyla ilgili, onunla hemfikirim, düşüncelerim yol için gerekli olanları hazırlamakla ve mümkün olduğunca eve dönüşü çabuklaştırmakla zaten dolu. Bununla ilgili yapacak çok şeyim var, beni burada daha uzun alıkoymak için karşıma çıkan engellere karşı durmaya çalışıyorum.

Bunu oğluma sormalı … neden bununla ilgili tam uzlaşmadan bana bahsetmedi?

Ve Sukkot’un beşindeki dostlar toplantısıyla ilgili verdiği bilgiden dolayı …’ya teşekkür ederim, dostlar arasındaki meselelerle ilgili olarak bununla ilgili yapmamız gereken fazla bir şey olmadığını zaten yazmıştım çünkü O, O’nun adının ihtişamı için çalışan için bunu sonlandıracaktır.

Yehuda Leib

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,276