e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

189- Eylem Düşünceyi Etkiler

Duydum

Tüm organlar tam hızla koordinasyon içinde çalıştığında ve maddi varlıklarını düşündüğünde kişinin coşkulu, keskin ve açık zihinli olmasındaki nedeni anlayın. Fakat ruhla ilgili konularda, ruhun ihtiyaçlarını ilgilendiren bir şeyle, kişi, bedeni ve tüm duyuları ağırlık içinde çalışırlar.

Mesele şu ki, insanın aklı ve düşüncesi sadece insanın eylemlerinin yansımasıdır. Onlar sanki aynada yansıyor gibidir. Dolayısıyla eğer kişinin eylemlerinin çoğu bedensel ihtiyaçlardan oluşuyorsa, bu aklın aynasına yansır. Yani bunlar, kişinin zihninde yeterince algılanmış olurlar ve böylece, zihni maddesel şeylerden beslenmiş olduğu için kişi zihnini istediği şeyler için kullanabilir.

Dolayısıyla, zihin beslendiği yere hizmet eder. Beyinde onun için beslenmek ve izlenim almak için yeterli sayıda Reşimo (kayıtlar) olmadığı için, zihin ruhun ihtiyaçlarına hizmet etmek istememektedir.

Bu nedenle kişi, onlar zihinde kaydedilene kadar, egemen olmalı ve birçok şey yapmalıdır. Ve böylece bilgi kesinlikle artacak ve zihin, ruhla bağlantılı bir kıyafet haline geldiği için, ona keskin ve açık zihinli hizmet edecek ve hatta bedensel ihtiyaçlarından daha fazlasını sunacaktır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,288