e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Çaba En Önemli Şeydir

Sevgili oğlum, Baruh Şalom,

Mektubunu aldım ve seni edindiğin Semiha (hocalık izni) için kutlarım. İleriye yürümen için yolunu tıkayan ilk duvar buydu. Umarım bu günden itibaren başarılı olmaya ve güçten güce gitmeye devam edeceksin, ta ki Kralın Sarayına girene dek.

Senin bir Semiha daha edinmeni isterim, acele et ve bugünden itibaren zamanının çoğunu bedenini güç ve cesaret toplamaya hazırlamak için kullan, “öküzün ağır işe ve eşeğin yüke olduğu gibi”, ki bir tek an bile kaybetmemek için.

Ve soracak olursan “Bu hazırlık nerede?”, sana tüm yedi dünyevi öğretiyi edinmenin ve Yaradan’ı edinmek öncesi korkunç ızdıraplardan geçmenin geçmişte gerekli olduğunu söylerim. Ancak pek çoğu Yaradan’ın lütfuyla ödüllendirilmediler. Fakat bizler Ari’nin öğretileriyle ve Baal Şem Tov’un çalışmalarıyla ödüllendirilmiş olduğumuzdan bu hazırlık gerçekten herkesin erişiminde ve daha fazla hazırlığa gerek yok.

Ayakların bu ikisine takılırsa ve Yaradan’ın merhameti benim üzerimdeyken, O’nun tarafından lütfedildim ve her ikisini de ellerimle aldım ve aklım sana bir babanın oğluna olduğu kadar yakın. Onları ağızdan ağza almak için uygun olduğunda mutlaka onları sana devredeceğim.

Ancak en önemli şey emektir, O’nun çalışmasına emek harcamayı arzulamak. Bunun nedeni sıradan çalışmanın hiç hesaba katılmaması, sadece “emek” denilen sıradan olanın ötesindeki kısımların hesap edilmesidir. Bu tıpkı bir insanın doymak için bir libre ekmeğe ihtiyacı olması gibidir – kişinin tam yemeği doyuran bir yemek kabul edilmez, librenin son lokması hariç. O lokma tüm küçüklüğüne rağmen yemeği doyurucu kılar. Benzer şekilde, Yaradan her çalışmadan sıradan olanın ötesindeki artık kısmı alır ve bunlar Otiot (harfler) ve O’nun yüzünün Işığını almak için Kelim (kaplar) olurlar.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,283