e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

12. Mektup

1925, Varşova

Muhterem öğrencilerim, Yaradan üzerinizde olsun;

Öncelikli arzumuzla ilgili güçlü olmalısınız. “Ve Tanrı’n yapacağın her şeyde seni kutsayacak” ayetiyle ilgili yorumumu biliyorsunuz. Düşen kişi elinden gelini yapmalıdır ancak bundan sonra Kutsallığın içine işlemesi için yer açmış olur. Fakat bunun, Yaradan’ı kutsamayı özellikle kişinin çalışmasına işlemeye mecbur ettiğini düşünmek aptalca olur.

Tersine çoğunlukla çalışma bir yerde, kutsama ise başka bir yerde örneğin bilmediği ya da kendi başına bir şey yapamadığı için hiçbir şekilde çalışma yapmadığı yerdedir. Gerçek kutsamada değişmez bir yasa vardır ve bu “Çalıştım ve buldum” da olduğu gibi bulmanın anlamıdır, bunu daha önce detaylandırmıştım.

Kendi adıma çalışmamdan memnunum; bu nedenle “Tanrı’yı arayan bereket eksikliği çekmez” ve şöyle yazılmıştır, “Kurtuluşum yakın ve erdemliğim ifşa olmak üzere.” Fakat hepinizden ricam şu ki, kendinizi cesaretlendirin ve güçlü olun, Yaradan sizinle olacak. Düşen dostlarla bize katılmaları ve yabancı korkulardan bir an önce kurtulmaları için konuşun, eğer evi boş bırakırlarsa putlara yer kalmaz. Yaşam ağacının yolundaki keskin kılıçtan korkmayın.

Eğer bilmek isterseniz sizi asla kendimden uzaklaştırmadığımı söylemek isterim. Tersine kişinin uzaklık hissetmesi kendindendir.

Başka bir söyleyecek bir şey yok.

Bunlar sizlerle mükemmel bir birlik içinde olmaya özlem duyan birinin sözleri…

Yehuda Leib

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,273