e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

223- Kıyafet, Çuval, Yalan, Badem

Duydum

Hiç kimse Kral’ın kapısından içeri çuval bezinden yapılan bir kıyafet ile giremez.” Bu şu anlama gelir; kişi kendisini uyandırdığında Yaradan’dan ne kadar uzakta, itaatsizlik, günah ve suç ile dolu olduğunu, Yaradan’a tutunamaz veya Yaradan’dan herhangi bir kurtuluş alamaz durumda olduğunu görür. Çünkü çuval bezinden bir kıyafeti vardır ve bu nedenle de Kral’ın sarayına giremez.

Bu yüzden, kişinin kendisi ile ilgili gerçek durumunu görmesi gereklidir, üstünü örtmeksizin. Aksine, Klipot’un (Kabuklar) bütün amacı örtmektir ve ancak Yukarıdan ödüllendirilen kişi, kendi gerçek durumunu keşfedebilir. Bununla birlikte, kişi bilmelidir ki, bu mükemmeliyet değildir, fakat gerekliliktir. Ve acı dolu zamana Dalet denir. Onlar Sak’a (İbranice çuval demek) konduğunda, kurtuluşa koşan Şaked (badem) formunu alırlar.

Ancak, kişi çalışması sırasında kendisini acı ve sert bir hale getirirse, kişi kendisini sorgulayabilir ve nihayet gerçeği gördüğü için memnun olur. Bu, onu Roş (baş) haline getirdi diye nitelendirilir ve bu önemlidir. Ve bu Reyş diye adlandırılır, Sak’a (çuvala) konur ve bu Şeker’i (yalanı) oluşturur. Bununla birlikle, bu çalışma ürperme ve korku ile yapılmalıdır ve kişi derhal tam bir inançla kendisini güçlendirmelidir ki böylece her şey ıslah olsun.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,277