e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Başarının Kuralı

Sosyal bir sistemde bireylerin başarısı toplum tarafından yönlendirilir (motive edilir) ve ölçülür. Birey devamlı olarak toplumun hedeflerine ulaşmasını sağlamaya çalışır. Bu dinamiğin farkında olmayan birey, ulaştığı hedeflerin kendi başarısı olduğu yanılgısına kapılırBu bencil algı bireyleri birbirlerinden kopararak, tüm sistemi nasıl etkilediklerini fark etmelerini önler.

Bu ise küresel boyutta, yaşamın her alanında krizler yaratarak, toplu bir kurtuluşu tehdit eder. Yaşanan krizler yeni bir algının oluşmasına neden olur: Birey toplumun başarısını kendi başarısı olarak görmeye başlar. Algıdaki bu değişim tüm bireyler için doğru motivasyonu yaratarak, herkesin birlikte kurtuluşa ve refaha ulaşmasını sağlar. Bu başarının kuralıdır.

Karakter: Aslına bakılırsa, kimin değişmek için zamanı var?

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,266