e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

49. Mektup

1927, Londra

Öğrencilerime, Yaradan onlarla olsun,

Tora ve Mitzvot’da dile getirdiğim her ifadeyi bağlılıkla inceleme kararlılığınızı yerine getireceğinize güvendiğimden, sizden birbirinizi bütün gücünüzle sevmenizi, mümkün olduğunca dostların acısını ve neşesini paylaşmanızı rica ediyorum. Umuyorum ki, bu sözlerimi dinleyecek ve bunu tam anlamıyla yerine getireceksiniz.

Tüm mektuplarınızı aldım fakat şu sıra bunlara tek tek cevap veremem. Daha önceki mektuplarda her birinize zaten cevap verdiğimden, bundan sonra daha detaylı yazacağıma söz veriyorum.

Yukarıda bahsettiğim ricayla ilgili olarak, özellikle dostlar arasındaki sevgiden bahsediyorum çünkü şöyle yazılıdır, “senin dostun.” Dışarıdaki insanlar için bu çok daha fazla çalışma gerektirir çünkü kendini-sevme ve maddeselliğe tutunmalarına bağlı olarak orada kazançtan çok kayıp vardır, dostlar arasında ise bu asla kabul edilemez; çok dikkatli olun.

Yaklaşan kurtuluşu bekliyorum…

Yehuda

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,279