e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Kabala Kütüphanesi > Son Nesil > Anlamak Hissetmektir

Anlamak Hissetmektir

Kabala çalışırken, bildiğimiz her şeyi bir kenara bırakmalı, yepyeni kavramlara açık olmalıyız. Kabalistler’in bizim için hazırlamış olduğu yolda yürüyebilmek, ancak bu şekilde mümkün olur. Örneğin, Kabalistler’in sıklıkla kullandıkları bir cümle vardır: “Bunu iyi anlayın”, derler. Bir şeyi anlamamız gerektiğinden bahsettiklerinde, akıl ile anlamaktan bahsetmiyorlar. Tarif ettikleri gerçeği; tecrübe etmemiz, hissetmemiz, yaşamamız gerektiğini kastediyorlar.

Kabala Çalışmanın Yararı

Kabalistler’e göre, çalışma, yalnızca yaşamın anlamını sorgulayanlar ve düzelmek isteyenlerle kısıtlı kalmamalı. Aksine, onlar bu gerçeği herkese açtılar. Işık’ın; arzusu ne olursa olsun, Kabala metinlerini çalışan herkesin üzerinde parlayacağını bildirdiler. İçinizde maneviyat arzusu uyanmamış bile olsa, okudukça, Işık’ı çeker ve farkında olmadan Yaradan’a yakınlaşırsınız.

Hayattaki hedefimiz, Yaradan gibi olmaksa, Kabala bizi bu amaca hızla ulaştırmak suretiyle birçok eziyetten korumuş olacaktır. Kabala çalışmakla, ikilemler ve problemler, biz daha onların farkına bile varmamışken kaybolacaktır. Neticede, her ikilem, yaşamın amacı ile ilgilidir. Dolayısıyla, direkt bu amaç için çalıştığınızda, diğer tüm problemler gözden kaybolur.

Kitaplar

Bizim neslimizde, okuyanların üzerine en fazla miktarda “Islah edici Işık” çeken kitaplar, Yehuda Aşlag tarafından yazılmış olanlardır. Dev Kabalistler’in yazılarını yorumlayan bu kitaplar, en güçlü Işık’ı çekecek şekilde Kabala çalışmamıza yardımcı olur. Bizi hedefe odaklayan ve farkındalığımızı artıran Aşlag’ın kitapları, bizim nesile, acıyı bertaraf edip sükûnet ve huzura kavuşmada yardımcı olur.

Modern teknoloji sayesinde, Kabala çalışmaları, her an her yerde yapılabilmektedir. Kitap okuyamıyorsanız, bir video indirip evinizin rahatlığında seyredebilirsiniz. Gerekli materyal, www.kabala.info.tr adresinden bedava edinilebilir, tadını çıkarın. Ve, Güç sizinle olsun.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
17 - 0,277