e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

77– Kişi Kendi Ruhundan Öğrenir

Duydum, 24 Ağustos 1947

Kişi kendi ruhundan öğrenir.”

Bilindiği üzere Tora’nın (manevi çalışmanın) tamamı, esasen ruhun ihtiyaçları için çalışılır, yani ruh algısını edinmekle ödüllenmeye ulaşmış olanlar içindir. Ancak yine de buna özlem duyması ve kişinin, Tora’yı edinmiş (maneviyatı edinmiş) olan ve ona keşfettiği yenilikleri katmış olan daha öncekilerin Tora’larının sözlerini(edinimlerinin tecrübelerini), bunlardan yeni yollar öğrenmek için araştırması gerekir. Bu şekilde onların yüksek derecelere ilerlemeleri kolay olacak, yani onlar aracılığı ile dereceden dereceye yükseleceklerdir.

Ancak ifşa edilmesi yasak olan bir Tora(manevi çalışma) vardır, çünkü bu sorgulama ve incelemeyi her ruhun kendi başına yapması gerekir ve başkaları tarafından bunun için yapılan sorgulama ve incelemeyi almamaları gereklidir. Dolayısıyla kendileri bu sorgulamayı yapmadan önce, Tora´nın(manevi çalışmanın) bu sözlerini onlara ifşa etmek yasaktır.

Büyük kişilerin (kabalistlerin) birçok şeyi gizlemelerinin nedeni budur. Ve bu kısım hariç, başkalarının Tora’da(manevi çalışmada) yaptığı buluşları almaları, ruhlara büyük fayda getirir. Ve başkalarının Tora’da(manevi çalışmada) yaptığı buluşlardan nasıl ve neyi alacağını ve yardım göreceğini ve neyi kendisinin bulması gerektiğini “Kişi kendi ruhundan öğrenir.”

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,295