e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Yehuda Halevi Aşlag (Baal HaSulam) > Kabala Kütüphanesi > Bir Bilgenin Meyveleri > Yaradan’ın Yüzünün Gizliliği ve İfşası (B)

Yaradan’ın Yüzünün Gizliliği ve İfşası (B)

Yüzün Gizliliğinin Tasviri

  1. Az gelir, sağlıksız olmak, planları gerçekleştirmede başarısızlık, itibarsızlık, eş dost nedeniyle sıkıntı çekmek.
  2. Cevapsız dua. İyi yapmaya çalıştıkça kötüleşmek. Yaşamı doğru şekilde değil de çalıp, çırparak ya da Şabat’a saygısızlık ederek sağlamak.
  3. Tüm dürüst ve doğru dostları yoksulluk çekerken, diğerlerinin her geçen gün daha başarılı, sağlıklı ve zenginlik içinde olması.
  4. Tora ve Mitzvot’u yerine getiren tüm erdemli dostlarının ona egoist, zalim, tuhaf ya da doğuştan aptal ve kaba görünmesi. Cennet Bahçesi’nde bile onlarla birlikte olmayı iğrenç bulması ve onlarla bir dakika bile beraber olmak istememesi.

Yüzün İfşasının Tasviri

  1. İyilik ve huzur. Yaşamı kolaylıkla sağlaması. Asla kıtlık ya da sağlıksızlık çekmemesi. Nereye dönerse dönsün her türlü planını kolaylık ve başarıyla gerçekleştirmesi.
  2. Dua ettiğinde derhâl cevap gelmesi. İyi şeyler yaptığında, başarılı olması ve iyi şeyler yapmadığında başarısını kaybetmesi.
  3. Aynı yolda yürüyen tüm dostlarının sağlıklı, zengin, başarılı, saygı değer ve huzurlu olması. Bu yolu izlemeyenlerin ise yoksullaşması, acı ve zorluklar içinde olması.

Kişi, tüm erdemli tanıdıklarını zeki, mantıklı, insanlara karşı iyi huylu, doğru ve o kadar güzel olarak görür ve aralarında olmak çok hoştur.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,267