e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

82- Kişinin Daima Etmesi Gereken Dua

Vayera’da şahsi olarak duydum, Kasım 1952.

İnanç dua olarak anlaşılır, akılda ve kalpte değerlendirilir; bu ihsan etmek ve inançtır. Ve “sünnet derisi” inancın karşıtı olarak görülür ve bu bilmektir ve yolu sünnet derisinin anlayışını takdir etmektir. İnanca ise “Kutsal Şehina” denir ve toz toprağın içindedir. Bunun anlamı şudur ki inancın yolu değersiz, utandırıcı bulunur ve herkes onun yolunda yürümekten kaçınır. Ama yalnız bu yola “erdemlinin ve Keduşa’nın yolu” denir.

Yaradan kendi adının yalnız bu şekilde ortaya çıkmasını ister, çünkü bu yolla Üst Işığa kusur bulamayacakları kesindir, zira bunun temeli tamamen ihsan etmek ve Dvekut’tur (tek ve bir olmaktır). Ayrıca Klipot da bu anlayıştan beslenemez, çünkü onun besininin hepsi bilmekten ve almaktan gelir.

Karanlığın olduğu yerde kutsal Şehina Üst Işıkları edinemez, çünkü böylece bu Işıklar Klipot’a düşmez. Bu nedenle Şehina üzgündür, yani Üst Işıkların ona gelmesi engellenmiştir ve bu nedenle ruhlara ihsan edemez.

Bu yalnız aşağıdakilere bağlıdır. Yukarıdaki yalnız Üst Işığı dağıtır; ama Masah’ın gücü ile aşağıdakiler alma kabına bir şey almak istemezler, böylece bu aşağıdakilerin çalışmasına kalmıştır; yani aşağıdaki bu sorgulamayı, incelemeyi yapmak zorundadır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,276