e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

10- Sevgilim Çalışmada Neyi Acele İle Yapar?

Temmuz 1944’de Duydum

Aklınızda bulunsun, kişi her şeyi Yaradan için yapmayı arzu etme yolunda ilerlerken, kişi yükseliş ve düşüş durumlarına gelir. Bazen, kişi öyle büyük bir düşüşe gelir ki kişi Tora ve Mitza’dan kaçma düşünceleri içerisinde olur. Kişiye öyle düşünceler gelir ki, Keduşa (Kutsallık) içerisinde olmak için bir arzusu kalmaz.

Böyle bir koşuldayken kişi, durumun tersine olduğuna, yani aslında kendisinden kaçanın Keduşa olduğuna inanmalıdır. Çünkü insan Keduşa’ya kusur bulmak istediği zaman, Keduşa daha önce hareket eder ve ondan uzaklaşıp kaçar. Eğer kişi buna inanır ve kaçarken bu koşulu aşarsa, o zaman Brah (Kaçış) Berah (Kutsanan) olur, şöyle yazdığı gibi: “Yaradan’ı ve O’nun özünü kutsa ve O’nun ellerinin eserini kabul et.”

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,272