e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Çocuk Kitapları ve Hikayeleri > Kabala Kütüphanesi > Hikayeler > Küçük Tavşancık Bunny’e Hediye

Küçük Tavşancık Bunny’e Hediye

kucuktavsan 1

Danny Polovets

Bir sabah erkenden, küçük tavşancık Bunny uyandı ve kafasını tavşan deliğinden dürterek çıkardı. Harika güneşli bir gündü. Ötüşen kuşların şarkısını ve ağaçların hışırtılarını duyabiliyordu. ‘Bu harika günde, özel bir şeyler yapmak için bir şeyler bulmalıyım’ diye düşündü Bunny.

Böylece tavşan deliğinden sürünerek dışarı çıkıp etrafına baktı. İlgisini çekecek bir şey bulamadı. Tekrar içeri girecekken aniden büyük kırmızı kurdeleli bir kutu dikkatini çekti. Üstünde bir kart vardı ‘küçük tavşancık Bunny için’ kartı yavaşça okudu.

‘Yippeee!’ neşelenerek zıpladı. ‘Fakat doğum günüm birkaç ay önceydi. Bu demek ki birisi bu hediyeyi nedensiz olarak bana verdi!’ dedi kendi kendine Bunny.

Küçük tavşancık Bunny çok heyecanlandı. Kırmızı kurdeleyi çözerek, kutuyu açtı. İçinde çok ilginç şeyler vardı.

‘Teşekkür ederim sana’ dedi Bunny, o ne zaman bir hediye alsa hemen teşekkür ederdi. Fakat bu defa hediyenin nereden geldiğini bilmediğinden kime teşekkür edeceğini bilmiyordu, sadece çevresine bakınıp ‘teşekkür ederim sana’ dedi. Bunny bu defa hediyeyi vereni düşünmeye başladı ve onu bulmaya karar verdi. Ancak bu şekilde hediyeyi veren onun teşekkürünü duyabilecekti.

‘Bugün yapmam gereken bu’ diye düşündü Bunny. Daha kutunun içerisine henüz bakmamışken, hemen kahvaltısını yaptı ve araştırmaya koyuldu. Küçük Bunny çok uzaklaşmamışken bir kirpi gördü.

kucuktavsan 2‘Selam kirpi’ diye seslendi Bunny neşeyle. “Merhaba” dedi kirpi üzüntülü bir şekilde. “Burada bayağı mantar buldum,fakat bu mantarları içine doldurup eve götürebileceğim bir sepetim yok” diye cevapladı kirpi. “Üzülme kirpi, söyler misin bana bu hediyeyi göndereni biliyor musun?” dedi Bunny. “Yooo bilmiyorum” cevapladı kirpi. “Tamam oldu görüşürüz sonra ve üzülme” dedi bunny. Ve oradan hızlı bir şekilde hoplayarak koştu. Ona bu hediyeyi veren iyi kalpliyi bulmaya niyetlenmişti. Bu iz üzerinde hoplayarak giderken hemen ileride bir maymun gördü. Maymun bir bisikleti üstten tutmuş ve tekerine bakıyordu. “Merhaba maymun! Ne yapıyorsun” diye sordu Bunny. “Ne yaptığımı mı düşünüyorsun” diye cevapladı maymun.

“Bu bisikleti görüyor musun?” “Evet görüyorum” diye cevapladı Bunny. “Tekerine niye bakıyorsun” dedi Bunny. “Çünkü tekeri sönük” cevapladı maymun. “Ne yapmalıyım? Bu halde nasıl bineceğim bu bisiklete” dedi maymun Bunny’e bakarak. “Sana yardım edemem” dedi Bunny sönük tekere bakarak. “Hey! Bana bu hediyeyi göndereni biliyor musun?” dedi Bunny. “Yoo bilmiyorum Baykuşa sor. O her şeyi bilir!” dedi maymun tekrar sönük tekerleğe bakarak. Bunny bunu duyar duymaz hemen hoplayarak baykuşu bulmaya koyuldu. “Selam Baykuş” Ağacın üstünde uyuyan baykuşa sevinçle seslendi Bunny. “Kim o?” diye cevapladı baykuş.

kucuktavsan 4“Hiçbir şey görmüyorum!” “Benim küçük Bunny” dedi tavşancık. “Oh küçük Bunny göremiyorum çünkü güneş gözlerimi rahatsız ediyor eğer seni görmemi istiyorsan bu gece gel” dedi Baykuş. “Beni görmene gerek yok.” dedi Bunny. “Sana sadece bu hediyeyi kimin bana verdiğini söylemene ihtiyacım var. Maymun senin bileceğini söyledi” dedi Bunny. “Maymun ne bilir… Bu hediyeyi sana veren hakkında hiçbir fikrim yok bunun dışında bir çok şey bilirim eğer başka sorun yoksa ben tekrar uyuyacağım” dedi baykuş.

Küçük Bunny üzgün bir şekilde eve geri döndü. Ve sonra hatırladı ki kutunun içine tam olarak bakmamıştı. Ve kutuda ne olduğuna bakmaya karar verdi. Kutuyu açtığında bir sepet, bir pompa ve bir güneş gözlüğü buldu. “Wow..! Bunlar kirpiye, maymuna ve baykuşa yardım edebilir” diye haykırdı Bunny. “Benim bunlara onlar kadar ihtiyacım yok. Bu hediyeleri onlara vereceğim. Onların daha çok ihtiyacı var!” dedi Bunny. Kutuyu kaptığı gibi arkadaşlarına yardıma koştu. “Kirpi bak! Sana bir sepet getirdim. Şimdi bulduğun mantarları evine taşıyabilirsin.” Sevinçle bağırdı Bunny. Kirpiye yardım ederek bütün mantarları sepetin içine bıraktı. “Teşekkürler sana” diye bağırdı sevinçle kirpi. Ve bir sepet dolusu mantarla eve doğru yola koyuldu.

Küçük Bunny bu defa maymuna doğru hızlı bir şekilde hoplayarak koştu. Maymun halen orda oturmuş ve bisikletin sönük tekerleğine bakıyordu. “Maymun bak! Burada pompa var şimdi sen sönük tekerleği hava ile doldurabilirsin. Ve bisiklete binebilirsin” dedi küçük Bunny.

“Harika! Teşekkürler” sevinçle bağırdı maymun ve hemen sönük tekerleği pompalamaya başladı. Şimdi geriye bir tek hediye kalmıştı. Böylece baykuşu görmeye gitti “Baykuş! Baykuş!” diye seslendi Bunny. “Kim O?” diye sordu baykuş. “Benim küçük Bunny!” “Küçük Bunny geri mi döndün her şey yolunda mı?” dedi baykuş. “Evet her şey harika! Sana güneş gözlüğü getirdim. Bu şekilde beni ve etrafındaki her şeyi rahatlıkla görebilirsin” mutlu bir şekilde cevaplayarak gözlükleri baykuşun burnunun üzerine yerleştirdi Bunny. “Teşekkürler!” “Şimdi seni görebiliyorum” dedi baykuş. kucuktavsan 3

“Biliyorsun ki baykuş, bana bu kutuyu vereni bulamadım. Gerçekten mükemmel biri olmalı, çünkü bizlere hediye verdi. Bende gerçekten onun gibi iyi olmak istiyorum! İşte bu yüzden diğerlerininde bu hediyelerden yararlanmaları gerektiğini düşündüm.”

Küçük Bunny sevinçle zıpladı “Ben kesinlikle bu mükemmel dostu bulacağım!” dedi Bunny. Yüzünde kesin bir bakışla. Ve bu kelimelerden sonra hoplayarak elinde boş bir kutu ile ve daha mutlu bir şekilde evine doğru gitti…

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
22 - 0,483