e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Kabala Kütüphanesi > Son Nesil > Leylekler ve Takım Çalışması

Leylekler ve Takım Çalışması

Her sonbahar, leylekler, sürüler halinde güneye doğru uçarlar. Karalar ve denizler aşacakları, çok uzun bir yolculuktur bu…

Soğuk kuzey ülkelerinden çıkıp, güneydeki ılık Afrika’ya doğru göç ederler. Gelecek sonbaharda gökyüzüne bakarsanız, V şeklindeki sürüyü görebilirsiniz.

İyi ama neden V şeklinde uçuyorlar? Bilim adamları bu sorunun cevabını buldu. Bir kuş kanat çırptığında, arkasında uçan kuşun uçuşunu kolaylaştıran bir momentum yaratır. İşte, tek başına bir kuşun asla kat edemeyeceği mesafeleri, V şeklindeki bir sürünün uçabilmesini mümkün kılan budur.

Bir ilginç bulgu daha: Leyleklerden biri güçsüz düşecek ya da yaralanacak olur da sürüden geri kalırsa, başka iki leylek, hemen ona katılıp küçük bir V oluşturuyor. Böylelikle, yoldaşlarına yardım etmiş ve gücünü kazanana dek korumuş oluyorlar. Zayıf kuş yeniden uçabilecek güce gelmeden de sürüye dönmüyorlar.

Leyleklerin uçuşundan ne ders alabiliriz?

Ortak bir amaca sahip insanlar, bir grup oluştururlarsa, hedefe daha kolay ve çabuk ulaşırlar. Her birey, diğerlerine yardım eder ve hep birlikte çok daha iyi ilerlerler. Bu yüzden, Kabalistler, her zaman grup içinde çalışmışlardır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
17 - 0,272