e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

İlk Yenilik

Not 932

Tüm yenilikler sadece bir kişi kendi için almaktan çıkmakla ödüllendirildiği zaman başlar. Bu, Tora’yı putlara tapanlara öğretmenin yasaklanmasının anlamıdır, zira bir kişi Mısır’dayken Yahudi olamaz, çünkü Mısır kralı Firavun’a köleleştirilir ve Firavun için çalışırken, Yaratan’ın hizmetçisi olamaz.

“Çünkü İsrail’in çocukları Benimdir; onlar benim hizmetkarlarım”ın anlamı budur ve onlar bir kölenin hizmetkarları değildirler. Bir kişi kendi hizmetkarı olduğunda, Yaradan’ın hizmetkarı olamaz, çünkü aynı anda iki krala hizmet etmek imkansızdır. Sadece Mısır’dan çıktığında, yani kendi için almaktan, Yaradan’ın hizmetkarı olabilir. O zaman, Tora ile ödüllendirilebilir. Buradan ilk yeniliğin Mısır’dan çıkış olduğu sonucu çıkar.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,097