e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

11- Titreten Bir Sevinç

1948’de duymuştum.

 

Sevinç, varoluş demek olan sevgi olarak kabul edilir. Bu, duvarlarında hiçbir delik açmadan kendisi için bir ev inşa eden kişinin durumuna benzer. Evin duvarlarında eve girebileceği boş bir yer olmadığı için kişinin eve giremeyeceğini görürsünüz. Dolayısıyla, eve girebileceği bir delik açılmalıdır.

Bu nedenle, sevginin olduğu yerde korku da olmalıdır çünkü korku o deliktir. Başka bir deyişle, kişi ihsan etmeyi amaçlayamayabileceği korkusunu uyandırmalıdır.

Dolayısıyla her ikisi de olduğunda bütünlük vardır. Aksi takdirde, biri diğerini iptal etmek ister. Bu nedenle her ikisini de aynı yerde bulundurmaya çalışmalıyız.

Sevgi ve korkuya duyulan ihtiyacın anlamı budur. Sevgi varoluş olarak adlandırılırken, korku bir eksiklik ve boşluk olarak adlandırılır. Sadece ikisi bir arada olduğunda bütünlük vardır. Buna “iki bacak” denir; kişi ancak iki bacağı olduğunda yürüyebilir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,077