e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Binmek için Bir At

Not 82

Babalar, Merkava’dır [savaş arabası / yapı], “Ve Efendi İbrahim’in üstünde yükseldi.” yazıldığı gibi. At, sahibinin onun tüm ihtiyaçlarını verdiğini düşünür, çünkü onu oğulları gibi sever. Öyleyse o ahırdayken neden oğullar evdedir? Çünkü o evi kirletecektir. Bu nedenle, sahibi onu evin dışında belirlenen yere yerleştirir.

Ancak gerçek şu ki sahibinin atın ihtiyaçlarını karşılaması, sevgi yüzünden değil, atın ona hizmet etmesi içindir. Aksi takdirde, ata dikkat etmezdi.

Ders şudur, bir kişi bedeninin sahibi olduğunu hissettiğinde, bedenine, “Sana ihtiyacın olan her şeyi seni sevdiğim için vermiyorum daha ziyade sana her şeyi veriyorum ki böylece Yaradan’a hizmet edebilesin. Aldığın her şey, yalnızca Yaradan’a fayda sağlayacağını hedefleyebildiğim ölçüdedir. Yoksa senin için hiçbir şey almazdım.”

Tüm hazları Yaradan’a fayda sağladığı ölçüde aldığımızda, bu Masah [perde] ve Ohr Hozer [Yansıyan Işık] ‘ın anlamıdır. Buna “ihsan etmek için” denir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,296