e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Dostların Birliği

Yapabileceğinizi yapın ve Kralın kurtuluşu bir göz kırpışındadır. Bugün karşınızda duran önemli şey dostların birliğidir. Bunun için daha çok çalışın zira tüm hataları kapatabilir.

Şöyle yazılmıştır: “Sürgüne düşmüş bir öğrencinin öğretmeni (Kabalist) de onunla birlikte sürgündedir.” Bilgelerimiz şaşkınlardı: Nasıl olur da bir öğrencinin şikâyetleri manevi çalışmasını yönetebilir onu Yaradan’ın etkisinde olmaktan geri atabilir, özellikle de gerçek bir öğretmene bağlıyken?

Ve şöyle açıkladılar, öğrenci düşüşteyken öğretmeni de onunla birlikte düşmüş gibi görünür. Ve böyle göründüğü için gerçekten de böyledir. Yani, öğrenci öğretmeninden sadece kalbinde kabul ettiği kadar fayda sağlar. Dolayısıyla, öğrenci değerlendirebildiği dereceye göre düşük ve alt seviyede bir öğretmene sahiptir. Ve bu yüzden öğretmeni de kendisiyle birlikte sürgündedir.

Mısır’da sürgün ve köleliğin başlangıcı “Şimdi Mısır’da Yusuf’u tanımayan bir kral yükseldi” sözleriyle başlar. Bu, herkesin zihninde yeni bir hükümranlığın, yeni yükselen bir hükümranlığın, ortaya çıkması anlamına gelir zira önceki seviyelerinden düşmüşlerdir ki Şöyle yazılmıştır: “Sürgündeki bir öğrencinin öğretmeni de onunla birlikte sürgündedir.” Bu yüzden Yusuf’u bilmiyorlardı, yani onu sadece kalplerinde kabul ettikleri dereceye kadar edindiler.

Bu nedenle, Yusuf’un görüntüsünü kendilerine benzettiler ve bu yüzden Yusuf’u bilmiyorlardı ve kölelik başladı. Aksi takdirde, erdemli olanlar onu korurdu ve onlar için kölelik ve sürgün olmazdı.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,094