e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Adam

Not 211

Zohar, Bereşit Bet, 81. Madde

1) Adamın yüzü Haze ve yukarısındandır.

2) Haze ve aşağısından adamın yüzü yoktur sadece öküz, kartal ve aslan olmak üzere üç yüz vardır.

3) İnsanların ruhları Haze ve aşağısındandır, yine de onlar adamın niteliği” olarak adlandırılırlar çünkü yükselirler ve Haze ve yukarısından bir adamın yüzü”nde gerilmiş bir Vav olarak dahil edilirler. Bu, Sana ‘adam’ denir, dünya uluslarına denmez.” olarak adlandırılır.

4) Üç yüz öküz, kartal, aslan, bir adamın yüzüne dahil edilmek için yükselmeden önce, onlar da BYA’ya doğru yan ürünlerini çıkarırlar. Bunlar hayvanlar”, kuşlar” ve “çirkin yaratıklardır”. Daha sonra, yükselirler ve bir adamın yüzüne dahil edilirler ve tüm hepsinden, Adam HaRishon’un ruhu doğmuştur.

Sonuç olarak, Adam hepsini içerir. Daha sonra, BYA’ya inerler ve bir adamın yüzüne dahil oldukları için, ayrılıp birçok parçaya bölünmelerine rağmen saf türler olarak kabul edilirler.

5) Her ikisi de kalmıştır. Yukarı doğru yükselen insanın ruhu” ve aşağıya düşen canavarın ruhu”nda olduğu gibi parçalar anlamına gelen kolektif kalıntılar. Yükselişten önceki gibi kısımlarına ayrıldılar.

6) Erdemsiz insan” olarak adlandırılan Adam HaRişon’un günahından sonra, yani bu onun yükselmek değil, yukarıdan aşağıya doğru çekmek istediği anlamına gelir, bundan insanların yılanının pisliğinden elde edilen saf olmayan ruhlarını uzatır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,079