e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

154- Dünyada Boş Bir Alan Olamaz

7 Şevat’da Duydum, 18 Ocak 1948, Tel Aviv

Dünyada boş bir alan olamaz. Ve arzu yaratılışın özü olduğu için insanın özü de arzusudur. Ve bu, kişinin büyüklüğünün ve küçüklüğünün ölçüldüğü yerdir. Bunun sonucu olarak, kişi, dünyevi ya da manevi bir arzuya sahip olmalıdır. Hiçbir arzusu olmayan ölü kabul edilir, çünkü yaradılışın tümü yalnızca – yoktan var oluş diye kabul edilen – arzudan ibarettir. Ve bu içerikten yoksun olan, yaratılışın tüm içeriğinden yoksundur ve doğal olarak, iptal olmuş, devam edememiş olarak kabul edilir.

Bu nedenle, kişi, yaratılışın tüm özü bu olduğundan, arzuya sahip olmaya çaba göstermelidir. Ama bu arzu arınmış olmalıdır, her hayvanın kendisine neyin zarar verdiğini doğal olarak hissetmesindeki gibi. Benzer şekilde, bu arzunun bir şey için olacağına dikkat çekmeliyiz.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,076