e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Mucizeler Gerçekleşebilir

mucizelerolabilir 1Michael Brushtein

Bir zamanlar Pete adında bir çocuk varmış. Pete sıradan bir çocuk gibi görünürdü fakat aslında çok farklı bir çocuktu. Bu, bütün arkadaşları gibi oynamayı ve bisiklet sürmeyi sevmemesi değildi. Onu özel yapan şey, onun sadece görebildiği, dokunabildiği, tadabildiği şeylere inanmasıydı. Arkadaşları, öğrendiği şeyleri sorgulamayı hiç düşünmezken, Pete kanıtlayamadığı her şey hakkında şüpheciydi. Elektriği gerçekten göremediği için, ciddi kuşkuları vardı. Dünya’nın dönüşü hakkında bile şüpheleri vardı, çünkü etrafında görebildiği tek şey düzlüktü.

Diğer çocuklar, kasabanın dışında tılsımlı bir bahçede yaşayan sihirli bir büyücü hakkında bazen konuşurlardı. Bu büyücünün insanların dileklerini gerçekleştirdiği ile ilgili bir sürü hikaye anlatılırdı. Fakat Pete, bunlara inanmıyordu. Pete’nin sihirbaz görmüşlüğü vardı. Onları şapkalarından tavşan çıkartırlarken, madeni paraları yok ederken ve hatta tavanda asılı şekilde uçarlarken izlemişti. Fakat sihirbazlar bu yaptıkları numaraların bir göz yanılması-illüzyon olduğunu söylerler. Biraz alıştırma ve el çabukluğuyla, yaptıkları numaraların gerçek olmasa bile gerçek gibi gösterebilirler. Pete büyücü diye bir şey olmadığını çok iyi biliyordu. “Ne aptalca” diye düşündü. “Büyücüler gerçek değil, onlar sadece peri masallarında olurlar.”

Bir gün Pete, hasta büyükannesini görmeye gittiğinde, eve dönüş yolunda otobüste uyuyakaldı.

“Uyan genç adam,” diyen gür bir ses onu ürküttü. “Otobüs istasyona geri dönüyor.”

Pete, gözlerini ovuşturdu ve uyandı. Duracağı yeri kaçırdığını fark etti, otobüsten indi ve kendini hiç tanımadığı bir yerde buldu. Etrafına baktı ve kendini düz taş duvarlarla ve duvarların arkasından çıkıyormuş gibi görünen parlak yapraklarla çevrili küçük bir bahçenin içinde buldu. Pete, bu bahçenin herkesin hakkında konuştuğu bahçe olduğunu hemen fark etti, büyücünün yaşadığı yer.

“Hımm, bakalım burada gerçekten kim yaşıyor,” diye düşündü, demir kapıyı açtı ve içeri girdi. Bahçe, hikayelerde anlatıldığı gibi büyüleyiciydi. Kaldırım taşıyla döşeli yol boyunca yürürken, Pete gerçekten büyülenmişti. Daha önce hiç bu kadar büyüleyici çiçekler ve ağaçlar görmemişti. Yol, onu bahçenin ortasına götürdü ve orada bankta oturan uzun, kır sakallı yaşlı bir adam vardı.mucizelerolabilir 2

“Sen büyücü müsün?”diye yabancıya şüpheyle sordu Pete.

“Evet ve hayır,” diye cevapladı adam.

“Bu da ne demek?” dedi Pete.

“Sen benim mucizeleri gerçekleştirip gerçekleştiremediğimi soruyorsun ve cevap tamamen değil kısmen.”

“Kısmen mi? O da ne demek” Pete’nin kafası karışmıştı.

“Sihir, eğer insanlar onlara yardım ettiğimi hatırlarsa işe yarıyor ama onlar genellikle unutuyorlar ve hiçbir şey olmuyor.

“Anlamadım,” diye itiraf etti Pete.

“Farz et ki annenden sana beyzbol sopası almasını istedin. Bunu istemeden önce anneni düşünürsün. Doğru mu?”

“Elbette,” dedi Pete.

“Ama arkadaşlarınla beyzbol oynamaya başladığında, anneni unutursun ve aklında kalan tek şey topa nasıl vuracağın olur.” Benim sihrim de böyle işliyor. Bir çok önemli dileğin gerçekleşmesine yardım eder ancak insanlar beni unutur unutmaz her şey yok olur.

“Ben de bir dilek tutabilir miyim?” diye sordu Pete.

“Elbette! Dileğini dilediğin zaman sadece sihirli sözleri söyle: Mucizeler gerçekleşebilir ve dileğin hemen gerçekleşecektir. Ama unutma sadece bir dilek dileyebilirsin.

Pete, büyücüye veda etti ve hemen eve dönen otobüse bindi.

“Büyükannemin iyileşmesi için dilek dilemeliyim.” diye düşündü.

“Ama eğer büyücünün onu iyileştirdiğini unutursam, yine hastalanır. Hayır bu olmaz. Bisiklete ne demeli? Ve yine onu sürmeye başlayınca, onun sihir olduğunu unutacağım ve bisiklet kaybolacak.”

“Peki ne yapabilirim?”

Bu arada otobüs, Pete’nin ineceği durağa varmıştı. Pete kalktı, bütün yolculara baktı ve aniden ne yapacağını bildi.

“Keşke herkes mucizelerin gerçekte olabileceğini ve onları gerçekleştiren bir büyücünün olduğunu her zaman hatırlasa.” Otobüsteki herkesin onu duyabileceği şekilde haykırdı. Ve sihirli sözcükleri söyledi: “Mucizeler gerçekleşebilir!” Tek dileğini kullandığının farkındaydı ama sorun yoktu çünkü şu anda büyücü herkesin dileğini gerçekleştirebilirdi.

Pete, otobüsten indi ve evine doğru yürüdü. Evi, büyükannesini ziyarete gitmesinden önce göründüğü gibiydi. Ama kapıyı açtığında telefonun çaldığını duydu; büyükannesiydi.

“Pete inanmayacaksın ama birden kendimi çok iyi hissetmeye başladım! Bu bir mucize!”

Bunu gerçekleştiren büyücüyü hatırlayarak ve mutlu mutlu gülümseyerek,”Haklısın büyükanne bu bir mucize!” dedi Pete.

Resimleyen:M.Gonopolsky
Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
23 - 0,095