e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ruhun Giysileri

Not 18

Ruhun giysileri ile ilgili olarak, “Rabbi Şimon der, “Bir kişi Tora ve Mitzvot [emirlerini] uygulamak için çaba gösterdiği ölçüde, yukarıdaki o sarayda (cennetin özünün sarayı, Hod) onun için bir giysi yapılır, o dünyada giymesi için ” (Zohar, Pekudei, Madde 166).

Giysinin anlamını anlamalıyız. Işığı ifşa etmek için uygun bir Kli [kap] gibi giysilerle olan dışında maneviyatta hiçbir şeyin edinilemeyeceği bilinmektedir. Bu nedenle, bir kişi çabalarsa, çaba onun için Kli’yi yapar, yani arzu ve ışığın doldurulması için ihtiyacı, zira o aydınlatma için bir ihtiyaç olmadan önce yukarıdan hiçbir şey verilmez.

Bir insanın verdiği emek onda bir ihtiyaca ve arzuya neden olur, yani emek verdiği sırada kendini içinde bulduğu darboğazdan çıkması için Yaradan’ın yardımına muhtaç olur. Eğer emeği için olmasaydı, O’nun yardımına ihtiyacı olmazdı. Sonuçta, tam olarak emek ona ruhun giysisini sağlar, böylece Tanrısallığın ifşası olacaktır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,105