e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Baruh Halevi Aşlag (Rabaş) > Kabala Kütüphanesi > Notlar > Yaradan’dan ne istenir – O’nun hizmetkarı olmak

Yaradan’dan ne istenir – O’nun hizmetkarı olmak

Not 164

Bir kişi, Yaradan’ın çalışmasında rahatsızlıkları olduğunu gördüğünde ve Yaradan’a çalışma gücüne sahip olması için dua etmek istediğinde, kişi ne istemelidir?

İki seçenek vardır:

1) Yaradan, rahatsızlıkları ondan alacaktır. Sonuç olarak, kişinin Yaradan’ın yolunda yürümek için büyük çaba sarf etmesi gerekmeyecektir.

2) Bu Yaradan’ın ona Tora, dua ve iyi işler için daha büyük bir tat vermesi içindir ve bununla rahatsızlıklar onu alıkoyamayacaktır, çünkü Tora ve Mitzvot [emir] önemli olduğunda, rahatsızlıklar hükmedemez.

Örneğin bir kişi birçok rahatsızlığı olduğunu, bu yüzden hayatını kurtaramayacağını söyleyemez. Yani akrabaları veya çevresi onu rahatsız ettiği için kendi hayatını kurtaramadığını iddia ederse bu doğru değildir. Daha ziyade elbette bir kişi hayatı için sahip olduğu her şeyi verecektir ve engeller onun için önemli değildir.

Bu nedenle, kişi Yaradan’dan Tora ve Mitzvot’ta hayatın tadını vermesini ister ve hayat karşısında, bir kişi rahatsızlıkları olduğunu söyleyemez, çünkü hayatın önemi kişinin rahatsızlıklarla ilgilenmesine izin vermez.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,096