e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Baruh Halevi Aşlag (Rabaş) > Kabala Kütüphanesi > Notlar > Kral Davut’un Hayatı Yoktur

Kral Davut’un Hayatı Yoktur

Not 180

Rabbi Şimon, Adam HaRison’un kendisinden verdiği yetmiş yıl dışında Kral Davut’un hiçbir hayatının olmadığını söyledi. Başka bir yorum: Ataların her biri İbrahim, İshak ve Yusuf ona hayatlarını verdi. İshak vermedi, çünkü o, onun tarafından, sol taraftan gelir. Yani, “sol”, “karanlık” olarak adlandırılır, “İbrahim İshak’ın babası” yazıldığı gibi (Zohar, VaYishlah, Madde 54).

Buna göre, İshak’ın neden yaşamı olduğunu ve Davut’un onların miktarından yaşam aldığı gibi, onun da İbrahim’in miktarından yaşam alması gerektiğinin neden söylenmediğini sormalıyız ve bu İshak ile, tam tersidir ki o İbrahim’e dahil edilmiştir ve İbrahim’den daha fazlasına sahiptir.

Çalışmada bir kişinin sağda yürüdüğünde, canlılığa sahip olduğunu yorumlamamız gerekir, çünkü “Kutsanmışlar Kutsanmışlara yapışır”. Bu solda böyle değildir. Bu nedenle her zaman sağda ve sadece çok az solda yürümeliyiz.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,080