e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Sevginin Kanunu

Form eşitliği ilkesine göre, bir şeye yakın olmak, ona benzer olmaktır. Yaradan’a yakın olmak için, O’na benzer nitelikler edinmemiz gerekir.

Ne kadar ilginç bir dünyada yaşıyoruz! Siz ve ben, karşılıklı duruyoruz diyelim. Aramızda üç adım var… Konuşuyoruz, birbirimizi görüyor, duyuyoruz. Ama sizin ne düşündüğünüz, ne istediğiniz hakkında en ufak fikrim yok. Belki de şu dakika, başka bir yerlerden hatta başka bir zamandan birini düşünüyorsunuz.

Sevenler, sevdiklerini her gittikleri yere “götürürler”. Âşık bir insanla konuşmaktan daha sıkıcı bir şey yoktur. Tam karşınızda duruyor olabilirler, ama akılları sürekli olarak, çekici/sevimli/harika/akıllı (kendi favorinizi ekleyebilirsiniz) sevgililerindedir.

Bana bu sabah metroda yanımda yarım saat boyunca kimin oturduğunu ya da dün akşam sinemaya bilet alırken yanımda kimin durduğunu sorsanız, hatırlayacağımı hiç sanmıyorum. Çünkü, sırada beklerken veya metroda, zihnim başka yerlerle, başka zamanlarla ve başka konularla meşguldü.

Anlayacağınız, fiziksel yakınlık, içsel yakınlık değildir. Neye yakın hissediyorsak, neyi gerçekten istiyorsak, onu düşünürüz. Bu, içsel yaşantımızdır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,075