e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Kişi Düşündüğü Yerdedir

İnsanın darbesinin zamansız ızdırabından uzak durun, zira “kişi düşündüğü yerdedir.” Bu nedenle, kişinin hiç eksiği olmayacağı kesindir, insan çabasını ilmin anlattıklarına odaklayabilir çünkü “kutsanmış olan kutsanmışa tutunur.”

Ancak güven eksikliği ile kişi çabalamak zorundadır ve her çaba Kötü Eğilim’dendir, “ve lanetlenmiş olan kutsanmışa tutunmaz”, zira tüm çabasını manevi ilmin sözlerine adayamayacaktır. Ancak, kişi başka denizlerde dolaşmak istiyorsa bu sözleri hiç dikkate almamalıdır, sadece mümkün olduğu kadar hızla rutinine dönmelidir, tıpkı şeytani bir zorlama gibi, ki kıvılcımlarını henüz doğru bir şekilde birleşmemiş zaman ve yerlere dağıtmasın.

Ve şimdiki gibi izin verilen zaman ve yer dışında alttakilere hiç kusur atfedilmemiş olduğunu bilin. Eğer kişi içinde bulunduğu ânı çalar, pişman olur ya da ümitsizliğe düşerse dünyadaki tüm zamanları ve yerleri boşa harcadığını söylemek istiyorum. “Bir ânın kızgınlığı, bunun değeri nedir? Bir an.” Sözlerinin anlamı budur.

Dolayısıyla, kişi tüm şimdiki ve gelecekteki anları hizaya sokmaz ve onları O’nun Yüce Adına adamazsa o kişi için ıslah olamaz. Ve mevcut ânı akılsızlığını herkese göstermek zor olduğu için reddederse – yani tüm dünyalar ve tüm zamanlar onun için değilse zira insanın çalışması bunlar tarafından zorunlu olarak değiştirilmiş olsa bile yüzünün ışığı değişen zamanlarla örtünmemiştir. Bu nedenle, kişinin zor zamanlarda çaba harcamadan kullandığı mantık üstü inanç ve güven bizim için resul atalarımız tarafından hazırlanmıştır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,090