e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

94 – Ve Ruhlarınızı Koruyacaksınız

Duydum, 1945

“O halde özen göstermeyi üzerinize alın” ayetinde özen, öncelikle manevi ruhu işaret eder. Ama kişi Tora buyrukları olmasa bile maddesel ruhla ilgilenir. Bu böyledir, çünkü kural şudur ki, Mitzva öncelikle açıkça bellidir, yani yaptığı şeyi Mitzva amacıyla yaptığı aşikârdır, onu yapmadığı zaman ise bu Mitzva olmadığı için böyledir. Yerine getirmesinin sebebi, bunun bir Mitzva olmasıdır.

Dolayısıyla kişinin o bir Mitzva olmasa bile, yerine getirdiği Mitzva sebebiyle özel bir ilgiye, yalnızca Mitzva olduğu için bunu yaptığını söyleyeceği bir yer bulmaya ihtiyacı vardır. Sonra Mitzva’nın Işığı, yerine getirdiği Mitzva’nın eyleminde parlar. Buna Üst Işığın girebileceği “Mitzva ile bir Kli yapmak,” denir. Bu nedenle özen göstermek özellikle manevi ruhla ilgilidir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,082