e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

103 – Kimin Kalbi Onu İstekli Yapar

Şabat’ta Duydum, 1 Ekim 1942

Ayetten: “Kalbini istekli kılan herkes, Ben’im bağışladıklarımı alır.” Bu, “Kutsallıktan gelen bağışın özü,” sözünün anlamıdır. Diğer bir deyişle kişi bağış aşamasına nasıl gelir? Kutsallık vasıtasıyla.

Bu demektir ki, eğer kişi kendini izin verilmiş olanla kutsarsa, böylece “benim bağışım” denilen Kutsal Şehina’ya, bağışlama aşamasına gelir. “Kalbini istekli kılan herkes” sözünün anlamı budur. Tüm kalbini, yani eğer kalbinin hepsini verirse, böylece Kutsal Şehina’ya tutunmak için Ben’im bağışımla ödüllendirilecek.

“Onun nikâh gününde ve kalbinin mutlu gününde,” ayetinde nikâh demek, bayağılık olan en alt derecede olmak demektir. Eğer kişi bayağılık aşamasında Yaradan’a hizmet etmeyi üzerine alır ve aynı zamanda çalışmasında memnuniyet içinde olursa, bu önemli bir derecedir. Ve sonra kişiye Kutsal Şehina’ya “damat” oldu denir.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,083