e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Dost Sevgisi

Yazdıklarınızla beni sürgünden haberdar ettiniz, daha fazla araştırmaya ihtiyacınız olup olmadığını merak ediyorum. “Ve haykırdılar ve haykırışları bağlılıktan dolayı Yaradan’a kadar yükseldi.” Sonra, “ve Yaradan biliyordu.” Sürgündeyken Yaradan’ı bilmeden kurtuluş mümkün değildir. Dahası, sürgünün kendisini bilmek kurtuluşun nedenidir. Dolayısıyla, kurtuluş zamanından beni haberdar etmeyi nasıl isteyebilirsiniz ki?

Gerçek kendisini gösterir ve acı çeken ıstırabını dile getirir ve bunu ne bastırabilir ne gizleyebilir. Gerçekten de, hepinizi hissediyorum, bugün yarınla yer değiştirmiş ve “şimdi” yerine “daha sonra” diyorsunuz. Bunun için hatayı anlamak ve sapmaktan başka çare yoktur – çünkü sadece bugün kurtuluşa ihtiyacı olanlar Yaradan tarafından kurtarılır. Ve yarını bekleyenler, Yaradan korusun, aklı yıllar sonra edinirler.

Ve bunun size gelmesinin nedeni dost sevgisini uygulamanız talebime kayıtsız kalmanızdır, zira her günkü eksikliğinizi tamamlamanın çaresinin bu olduğunu size olabilecek her yönüyle açıkladım. Ve eğer cennete yükselemezseniz size yeryüzündeki yolu gösterdim, peki neden bu çalışmaya hiç katkıda bulunmadınız?

Ve bunun içinde gizli muazzam gücün dışında, guruptaki her kişinin içinde pek çok kutsallık kıvılcımı vardır. Ve tüm kutsallığı sevgi ve dostlukla kardeş olarak bir yere toplarsanız kesinlikle çok yüksek bir kutsallık derecesi elde edersiniz…

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,083