e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Geri Dön, İsrail – 1

Not 186

İsrail, Tanrınız Efendi’ye geri dönün.” Bilgelerimiz “Tövbe yücedir çünkü tahta doğru ulaşır, “Efendi Tanrınıza doğru.” dediği gibi.” (Yoma 86a).

Kisse [sandalye], Kissui [kapak] kelimesindendir ve Kisse (Sulam’daki [Zohar üzerine “Merdiven” yorumu] “Zohar Kitabına Önsöz”e bakınız) kelimesinden gelmektedir.

Çünkü kötülüğünüzde başarısız oldunuz,” çünkü “Bir kişi Tora’nın sözlerini onlarda başarısızlığa uğramadıkça kavrayamaz.” (Gitin 43a). Bu böyledir, çünkü bir kişinin kötülükte başarısız olduğunu görmeden tövbe etmesi imkânsızdır.

Yanına sözleri al ve Efendi’ye dön. Ona “Tüm kötülüğü uzaklaştır ve iyiyi al ve biz dudaklarımızın zırvalarıyla ödeyeceğiz.” de. “Yanına sözleri al ve Efendi’ye dön.” yani tövbe Yaradan’ın önünde sözlerle söylenmelidir.

O’na kim “Tüm kötülüğü uzaklaştır.” dedi? Bunlar kötülük taşıdıklarını hisseden insanlardır. “İyiyi al”, ihsan etme gücü olan iyiyi almak istedikleri anlamına gelir “Kalbim iyi bir şeyle taşıyor; ‘Çalışmam Kral içindir, derim.'” yazıldığı gibi.

Ve tövbe ettiklerinde ne söylemeliler? “Ve biz dudaklarımızın zırvalarıyla ödeyeceğiz.” çünkü Safah [dudak], Sof [son] olarak kabul edilir, yani cennetin krallığı. O Yaradan için olmalıdır ve önemli ve bütünlük olarak kabul edilen dudak zırvalar gibidir, “Senin Avlunda bir gün, bin günden daha iyidir.” (Mezmurlar 84).

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,279