e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Baruh Halevi Aşlag (Rabaş) > Kabala Kütüphanesi > Notlar > Maneviyat Okulunda Ellerimi ve Bacaklarımı Bulamadım

Maneviyat Okulunda Ellerimi ve Bacaklarımı Bulamadım

Not 360

Eller ve bacaklar iki zıt şeydir. “Eller”, “el alır” sözlerinden, edindiğimiz şey anlamına gelir. Raglaim [bacaklar] Meraglim’dir [casuslar], yani hala orada ne olduğunu bilmeyiz ve şimdi bu ülkede casusluk yapacağız demektir.

İnsanın asıl ilerlemesi, bu ülkenin iyi olup olmadığını görmek için her zaman eylemleri eleştirdiğini ima eden, bu yerde yürüyen bacaklar sayesindedir. Daha sonra, üstesinden gelerek, “eller” olarak kabul edilen yani “Keduşa’nın [kutsallığın] ellerinin” mantık ötesi olarak kabul edildiği diğer uca geliriz. Buna karşılık, Sitra Ahra’nın [diğer taraf] elleri “bilginin elleridir ”. Bu yüzden hem ellere hem de bacaklara ihtiyacımız vardır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,089