e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Yaşamla Ödüllendirilmek

Not 122

Ödüllendirildi”, eğer kişi, içinde hiçbir lezzet bulmamasına rağmen Tora’yı öğrenme arzusu olduğunu söylerse, yine de oturması ve kitabı didiklemesi ve çalışmaya gelmek için bir düşünce ve arzu verilmiş olmasının, büyük bir ayrıcalık olduğunu düşünür ve bunun için Yaradan’a teşekkür eder. Onun için büyük bir ayrıcalık olduğunu söylediğinde, buna “ödüllendirildi” denir.

Bununla, Tora, ona bir yaşam iksiri olur ve yukarıdan canlılık alır.

Ödüllendirilmedi”, kişi yukarıdan ödüllendirildiği ve bir düşünce ve arzu verildiği için çalışmaya gelebildiği gerçeğini takdir etmediği takdirdedir. Bu nedenle öğrenmeye geldiğinde, Tora onun için bir ölüm iksiri olur yani ölür ve Tora’nın canlılığına sahip değildir. “Çadırlarınız ne kadar iyi, Yakub,… ve ben, Senin büyük merhametinle, Evine geleceğim.” yazıldığı gibi.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
18 - 0,279