e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

Ana Sayfa > Baruh Halevi Aşlag (Rabaş) > Kabala Kütüphanesi > Notlar > Ayın Başlangıcına İlişkin

Ayın Başlangıcına İlişkin

Not 930

Bu ay,” yani Nissan, “ayların başıdır”. Hodeş [ay], Hiduş [yenileme/yenilik] anlamına gelir. “Baş” başlangıç demektir. İlk başlangıç, Yaradan’ın Mısır’dan kurtarışındadır, zira bu doğanın üzerindedir ve bir kişi sadece doğa içinde gidebilir. Doğal olmayan şeyleri sadece Yaradan yapabilir.

İnsan sadece kendisi için alma arzusu doğası ile yaratıldığından, işleri ihsan etme biçiminde yapamaz. Fakat bu dünyada bir insan için gereken tek şey bu olduğundan, ki kişinin niyeti sadece ihsan etmek olacaktır, kişi çalışmaya başladığında, bunun onun gücü dahilinde olmadığını görür. Bununla birlikte, bir kişinin Yaradan’dan, ihsan etme yolunda yürümesine yardım etmesini istemesi gerekir.

Ancak o zaman, kalbimizin derinliğinden dua ettiğimizde, Yaradan bizi Mısır topraklarından çıkarır. Bu nedenle, bu ayların başlangıcıdır zira Mısır’dan çıkmadan önce, Tora’daki herhangi bir Hiduş [yenileme/yenilik] ile ödüllendirmek imkansızdır.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,097