e-posta ile Paylaş

GÖNDER

Kabala İlmi, dünyadaki tüm ilimleri kapsar.
Baal HaSulam “Özgürlük”
“Bu ilim, gizliliğin sonunda çocuklara bile ifşa olacaktır.”
Baal HaSulam “Kabala Öğretisi ve Özü”
Son neslin günleri yaklaştığında, çocuklar bile, kurtuluşu ve sonu bilip, bu ilmin sırlarını bulacaklardır.
Sulam’ın Önsözü ile Zohar Kitabı
“Ben’i arayanlar, Ben’i bulacaklar” ve yazdığı gibi , “Aradım ve bulamadım, buna inanmayın.”
Baal HaSulam “On Sefirot Çalışmasına Giriş”
MENÜ

KABALA KÜTÜPHANESİ

İki Tanık Hakkında

Not 40

SAM, İsrail’i suçlamaya uğraşır, bu yüzden Yaradan ona tanık getirmesini söyler, bu yüzden o, beraberinde güneş getirir. Ayı getirmeye gitmiştir ve onu takip etmiştir. Ona “Sizin için akıl almaz olan bu şeyde, sorgulamayın” denilen yere tırmanmıştır. “Güneş”, Tora anlamına gelir ve ay, mantık ötesi inanç olan bir Mitzva’dır.

Malhut’ta iki zaman vardır: 1) Katnut [küçüklük / bebeklik] zamanı, o sadece Keter’in noktasına ve Malhut’un ışığına sahip olduğu zaman. Katnut’tayken, Keter’e yükselir ve o zaman Sitra Ahra’nın [diğer taraf] Malhut üzerinde tutuşu yoktur, mantık ötesi nedeniyle, harici olanlara tutuş yoktur. Sonuç olarak İsrail’e iftira etmek ve yanında Tora olan, güneşi getirmek istediğinde, hiç tanığı yoktu zira onlar, iki şey, Tora ve Mitzva olmadıkça tanık değillerdir ve bütünlük iki şeyin olduğu anlamına gelir: Tora ve Mitzvot [emirler].

Diğer taraftan, eğer onlar, Keter’in Aviut’u [kalınlığı] olarak adlandırılan, mantık ötesi inanç olan, bir Mitzva’nın formuna yapışırlarsa Sitra Ahra’nın, İsrail üzerinde tutunacağı hiçbir şeyi yoktur.

Telif Hakkı © 1996 - 2015 Bnei Baruh. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede sunulan tüm materyal, Bnei Baruh Kabala Eğitim ve Araştırma Enstitüsü tarafından dünyanın ıslahı ve hayatın iyileştirilmesi amacı ile sunulmaktadır.
Bu nedenle, içeriği değiştirilmediği ve kaynağına gönderme yapıldığı takdirde, tüm materyalin kullanımına ve dağıtımına izin verilmiştir.
19 - 0,080